Hakkımızda

HAKKIMIZDA

Türkiye’nin Teknoloji Tedarikçisi

Ürün ve hizmetlerin en iyisine, yüksek hızla ve güvenle ulaşmak her geçen gün daha yaşamsal ve gerekli. Bu yüzden teknolojik çözümlerin dağıtımı, dolaşımı, ulaşımı hızlı ve kusursuz gerçekleşmeli. Çünkü başarı, hedeflerinizi elde ederken bütün süreçlerde kesintisiz tasarruf sağlayabilmeniz ile doğru orantılı.

Yeni pazarların kapılarını ancak doğru çözüm ortağını seçerek ardına kadar açabilirsiniz. Ortağınızın teknolojideki uzmanlığı ve lojistik destekteki gücü size güven vermeli. Daha verimli ve daha kârlı ilerleyebilmeniz, ancak tedarik zincirinin doğru yönetimi ve katma değer üreten müşteri ilişkileri anlayışının koşulsuz benimsenmesiyle mümkün.

Yıldız Buro, stratejik planını bu gerekleri gözeterek yapmaktadır.

Üretici, bayi ve son kullanıcı arasındaki zincirin en etkin halkası olmak hedefi ile yola çıkan Yıldız Buro ; taşıdığı misyon, sahip olduğu vizyon ve temsil ettiği değerler sayesinde, kısa sürede sektörde öncü olmayı başarmıştır.

Yıldız Buro kurulduğu 2001 yılından bugüne Türkiye’de teknoloji dağıtıcısı ana şirketler arasında daima ilk sıralarda yer alarak, sektör içerisindeki yerini sürekli büyütmektedir. Yıldız Buro 100’ü aşkın küresel markanın Türkiye dağıtıcılığını yaparken, her geçen gün iş ortakları için yeni katma değerler yaratmayı sürdürmektedir. Türkiye’de Yıldız Buro, iş ortaklarını kesintisiz destekleyerek, sektörün çözüm odaklı kurumu olarak ayrıca öne çıkmaktadır. Yıldız Buro, dünyanın önde gelen markalarından oluşan geniş bir ürün portföyüne sahiptir. HP ürünleri (özellikle yazıcı toner ve kartuşları) satışların büyük bir bölümünü oluşturmaktadır. Şirket HP, Oki, Canon, Lexmark, Imation, IBM, Sony, TDK, Targus, Trust, Emtec, Steelseries, Dexim ve Hercules’in bilgisayar malzemelerinin distribütörlüğünü yapmaktadır. Ayrıca Xerox, Kingston, Panasonic, Samsung, Epson, ve Brother’inde bilgisayar tüketim malzemelerine ilişkin ara toptancılığını yapmaktadır.

Acer, Adobe, Asus, Autodesk, Casio, Dell, D - Link, Epson, Exper, HP, Huawei, IBM, Inform, Intel, Kaspersky, Lenovo, Logitech, Maxell, Microsoft, MSI, OKI, Samsung, Sandisk, Seagate, Sony, Targus, Toshiba, TP – LINK, Trust, Unify, Verbatim, Wacom, Xerox ve Zyxel başta olmak üzere, 100’ü aşkın küresel markanın ürünlerini ülke geneline yayılmış iş ortakları aracılığı ile tüm Türkiye’ye dağıtmaktadır

Yıldız Buro, BT tüketim malzemeleri’nin Kurumsal Firmalar ve son kullanıcı satışına konsantre olmuş, Ürün portföyünde, elektronik ofis malzemeleri, BT çevre ürünleri, dijital ekipmanlar, fotoğrafçılık ve telekomünikasyon aksesuarları alanlarındaki önde gelen markalar yer almaktadır. HP, Oki, Canon ve Lexmark gibi büyük firmaların BT tüketim ürünlerini pazarlayarak sürdürmektedir

Bireysel kullanıcıya doğrudan ulaşan ürünlerdeki başarısının yanı sıra, kurumsal kanaldaki etkinlikleri ile de pazardaki konumunu güçlendiren Yıldız Buro, bireysel tüketiciden, büyük kurumsal alıcılara kadar genişleyen her kademede etkinlikleri ile teknoloji pazarına yön veren firmaların başında gelmektedir. İş ortaklarına, üretici ve Kurumsal firmalara ve son kullanıcılara  kazançlı işbirliği yaratmak felsefesiyle hareket eden Yıldız Büro’ nun satış kanallarını; Kurumsal firmalara ve son kullanıcılara toptan, perakende, oluşturmaktadır.

MİSYON

Bilişim ürünlerinin tüketim malzemelerini ve sürekli kullanılan yan ürünlerini tüm markaları kapsayacak şekilde tedarik etmek, çözüm ortakları ile birlikte tek noktadan temin edilmesini sağlamak, istikrarlı ve kalıcı çözümleri ön plana çıkarıp iş ortakları ile birlikte verimli ticari ilişkiler kurmaktır.

VİZYON

Bilişim Teknolojileri kulvarında, ülkemizdeki tüm iş ortaklarımıza ve müşterilerimize gereken tüketim malzemelerini karşılamak. Türkiye kişisel bilgisayar bileşenleri sektöründe iş süreçleri, satış sonuçları, müşteri tatmini, birinci sınıf müşteri hizmetleri ve yüksek kaliteli lojistik hizmetlerle lider firma olmak.

TARİHÇE

Yıldız Buro Kırtasiye Bilgisayar Malzemeleri ve Büro Makineleri Kartuş Dolum Yenileme Teknik Servis Hizmetleri San. Ve Tic. Ltd. Şti., bilişim teknolojileri (“BT”) tüketim malzemeleri (toner, mürekkep kartuş, şerit, yedekleme ürünleri, kağıt ürünleri ve aksesuarlar ) dağıtımı konusunda faaliyet göstermektedir. Yıldız Buro yüksek yenilikçilik seviyesi, profesyonel yönetim yaklaşımı ve gelişim stratejileriyle anılır. Yıldız Buro Kurumsal Firmalara ve Son kullanıcıya hizmet vermekte olup bilişim teknolojileri, telekomünikasyon, elektronik tüketim ürünleri, perakende ve internet perakendeciliği gibi geniş bir yelpazede müşterilerine ürün desteği sağlayacak şekilde yapılandırılmıştır. 01.12.2001 tarihinde kurulmuş olup esas faaliyetlerine başlamıştır. Şirket merkezi İstanbul’dadır

GÖREVLERİMİZ

YıldızBuro'nun görevi, bilişim teknolojisi tedarikçilerinin ve satıcılarının dünya klasmanında yer alan teknoloji çözümlerini maliyet etkin bir şekilde satabilmesi, sunabilmesi, tedarik edebilmesi ve destekleyebilmesi için gereken yüksek kalite hizmetler platformunu temin ederek  değerini en üst seviyeye çıkarmalarını sağlamaktır.